KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyertsteckning 14613014
nr 1461 3014
Carl Wahlbom
(1810-1858), Sverige
Blyertsteckning, Signerad a tergo. Blyerts, 23x17cm, yttermått inklusive ram: 27x21cm
Carl Wahlbom, svensk bildkonstnär född 1810, död 1858.
Utrop:
800 kr
Såld:
4.000 kr
måndag 18 april 2022
kl 20:23:04
100 kr
500 kr
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
700 kr
1.700 kr
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
1.300 kr (Budbetjänt)
2.000 kr
3.600 kr
6
2.400 kr
2.600 kr (Budbetjänt)
6
3.000 kr
3.200 kr (Budbetjänt)
6
3.600 kr
3.600 kr (Budbetjänt)
6
4.000 kr
6
6